Please enter your e-mail address. We will send your password immediately.

#happy

🍪🍪Biskota me çokollatë🍪🍪 JU BEFSHIN SA ME MIRE! Përbërësit 250 g çokollatë 40 g gjalp 2 vezë 1/3 kupë sheqer pluhur 1/3 kupë miell Pak kripë 1/2 lugë çaji fryrës për ëmbëlsira 1 lugë çaji vanilje UDHEZIMET Në një enë përziejmë miellin, kripën, fryrësin për ëmbëlsira, vaniljen dhe 50 g çokollatë të copëzuar. Shkrijmë gjalpin dhe çokollatën (pjesën tjetër prej 200g) në banjomari. E heqim nga zjarri dhe shtojmë sheqerin. E trazojmë mirë për pak minuta në mënyrë që sheqeri të shkrihet. E lëmë të ftohet për pak minuta. Shtojmë vezët 1 e nga 1 dhe i përziejmë mirë. Bashkojmë 2 përzierjet deri sa të krijohet një masë homogjene. E vendosim brumin e formuar në frigorifer për 20-30 min. E nxjerrim nga frigoriferi dhe formojmë biskotat duke përdorur një lugë akulloreje. I pjekim për 10-12 min në 180*. I lëmë të ftohen për 5-10 minuta në tepsinë ku i kemi pjekur, e më pas i zhvendosim në raftin ku do ti lëmë të ftohen plotësisht. Receta ka gjithandej po ketu gjeni bashke me te edhe dashurine dhe emocionin! BEKIME!🤗 Na ndiqni per me shume! Kenaqesi permes USHQIMIT FOLLOW 👇👇👇👇👇👇👇 @kuzhinaheremitit #recetateshendetshme #kuzhinaheremitit #healthyfood #happylife #albania #kosova #shqiperi #followus #recepies #eating #enjoylife #happy #eatlocal #eathomemade #followus #freedom #inspiration #earth #planetearth #cooking #family